error 740

Jeśli utworzyłeś swój pierwszy projekt w Qt4 a następnie zapragnąłeś uruchomić ten projekt w trybie debuger’a i otrzymałeś komunikat jak na załączonym poniżej screen’ie, to należy coś z tym zrobić.

Komunikat ten informuje, iż brak odpowiednich uprawnień w systemie (pewno WinVista). Zaraz zaoponujesz, ze przecież jesteś zalogowany na koncie administracyjnym, ale to i tak trochę mało dla systemu operacyjnego WinVista. Możesz naprawić tę systuację na dwa sposoby:

  • Ustaw na stałe w skrócie do Qt Creator’a opcję „Uruchom jako administrator”
    Kliknij prawym przyciskiem myszki w skrót do Qt Creator’a na pulpicie i z otwartego menu kontekstowego wybierz opcję właściwości. Następnie wciśnij przycisk Zaawansowane… . Wybierz opcję Uruchom jako administrator. Wciśnij przycisk OK. Wciśnij przycisk OK. Wciśnij przycisk Kontynuuj. Wciśnij przycisk Kontynuuj. Następnie uruchom Qt Creator’a z ikony o zmodyfikowanych właściwościach. Uruchom debugger i debuguj. Jest po sprawie aplikacja startuje w trybie debugger’a.
  • Uruchom Qt Creator’a z opcją „Uruchom jako administrator”
    Kliknij prawym przyciskiem myszki w skrót do Qt Creator’a na pulpicie i z otwartego menu kontekstowego wybierz opcję Uruchom jako administrator.Uruchom debugger i debuguj. Jest po sprawie aplikacja wystartowała w trybie debugger’a.

Leave a Reply